Ilukirurgia
Dr Sellend teostab järgmisi esteetilis-plastilisi operatsioone:
Ilukirurgia e. esteetiline kirurgia on plastikakirurgia eriharu.
Ilu mõiste on suhteline. Öeldakse, et ilu on vaataja silmades. Ilu- e. esteetilise operatsiooniga ei peaks taotlema muuta inimest mingitele üldistele normidele vastavaks, vaid peaks püüdma säilitada inimese omapära. Seega on iga iluoperatsioon väga individuaalne. Iluoperatsioonid on enamikus sellised, mida võib teha, aga ei pea tegema. Sellest hoolimata on ilukirurgia meditsiin, mitte äri.
Ilukirurgias on patsientidel mõnikord ebarealistlikud ootused. Et saaksite hinnata, kas ilukirurgia on lahendus teie probleemile, tuleks tulla kirurgi konsultatsioonile.
Ilukirurgia konsultatsioonid
Iga inimene on individuaalne ja sellest tulenevalt on ka iga iluoperatsioon erinev. Ei ole olemas standardseid iluoperatsioone. Kirurg peab patsienti nägema, kuulama ära tema soovid ja ootused. Alles siis saab kirurg teha diagnoosi ja otsustada, kuidas patsienti aidata. Kirurg selgitab patsiendile operatsiooni olemust, riske ja režiimi. Kirurgilt saadud informatsiooni põhjal on patsiendil võimalik teha oma valik. Konsultatsiooni ja operatsiooni vahele võib jääda maksimaalselt 6 kuud.
Uurige kirurgi volitusi: kas tal on plastikakirurgi tegevusluba ja kui kogenud ta on.
Olge oma ootustes realist: eetiline plastikakirurg selgitab, milline lahendus on teie puhul võimalik/sobiv, millised on operatsiooni riskid ja eeldatav tulemus.
Patsiendi meelespea
• Kui viimane konsultatsioon on toimunud rohkem kui 6 kuud tagasi, tuleb tulla kõigepealt uuesti konsultatsioonile, et kirurg saaks veenduda eelnevalt pandud diagnoosi kehtivuses.
• Operatsioonile tulles peab nahk olema puhas, ei tohi kasutada make-up`i ega parfüüme.
• Operatsiooni päeval ei tohi olla ägedat haigust – köha, nohu, palavikku, herpest.
• Kui operatsioon toimub üldnarkoosis, siis ei tohi süüa-juua 6 tundi enne operatsiooni. Kui aga operatsioon toimub kohalikus tuimestuses, siis võib süüa kerge eine 2–3 tundi enne operatsiooni.
• Verd vedeldavaid ravimeid nagu aspiriin ja ibuprofeen, ei tohi kasutada 1 nädal enne ja pärast operatsiooni.
• Kaks nädalat peale operatsiooni ei tohi sportida ja teha rasket füüsilist tööd. Samas on haava(de) paranemisel oluline hea verevarustus, mistõttu tuleb kasuks mõõdukas liikumine, jalutamine värskes õhus.
• Ilma arsti loata ei tohi opereeritud piirkonda asetada kompresse ega määrida salve.
• Täpse informatsiooni operatsioonieelse ja -järgse toimimise kohta annab kirurg konsultatsioonil, arvestades patsiendi individuaalsust.